prezentacje podróżnicze

 

Spotkania z dziećmi i młodzieżą są fascynujące, kreatywne i spontaniczne. Na spotkaniach takich najczęściej poruszam takie tematy jak różne sposoby podróżowania przy zachowaniu świadomości, aby nie wpływać negatywnie na przyrodę . Daję też wskazówki jak nie ingerować w życie mieszkańców danego kraju czy grupy etnicznej, a jednak być w centrum wydarzeń danego regionu i poznawać kulturę. Poruszam też często temat tego, czy podróż może wpłynąć na rozwój świadomości ekologicznej. Opowiadam o zagrożeniach w podróży, takich jak niebezpieczne społecznie regiony, gangi czy zażywanie narkotyków. Wspólnie z uczestnikami spotkań dyskutujemy i staramy się dostrzec różne punkty widzenia świata.

Podróże
Ożarów spotkanie

Kiedy podróż staje się wyprawą? A kiedy jest niczym innym jak wycieczką? W czasach kiedy podróżowanie stało się tak popularne, łatwe i dostępne rozgraniczenie tego nie jest łatwym zadaniem. Nasze podróże charakteryzują się tym, że wędrujemy, włóczymy się, mało planujemy, jesteśmy elastyczni, otwarci na zmiany, przygody i spotkania z lokalnymi mieszkańcami. Poza tym jesteśmy czujnymi obserwatorami, wyczulonymi na piękne światło i ciekawych ludzi, z aparatami zawsze pod ręką 🙂

Ożarów spotkanie

W ten właśnie sposób powstaje wiele niezwykłych fotografii. Większość z nich – szczególnie street photo i portrety wykonane w trakcie podróży – nie było zaplanowanych. Co więcej, jesteśmy przekonani, że nie dałoby się ich zaplanować. Nie raz to krótkie momenty, spontaniczne sytuacje, setne sekundy, zatrzymane w kadrze tylko dzięki czujności, obserwacji i szybkiej reakcji fotografa.

JEŚLI CHCESZ NAS ZAPROSIĆ SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI